24 Mart 2015 Salı

Yayınlama Tarihi: Salı, Mart 24, 2015 - Yayınlayan: ike | dijital medya ajansı, 0 Yorum

Dijital Bahar Temizliği...


Bahar'a girdik ve Dijital ve Online Platformlarda temizlik yapma zamanı geldi. Zaman içinde kullandığımız online hizmetlerde gerçekleştirmiş olduğumuz ayarlar ve izinleri gözden kaçırıyoruz. Tüm izinleri tek tek gözden geçirmenin faydası olacağını düşünüyoruz.
Bu nedenle sık kullanılan hizmetlerin linklerini tek bir post'da topladık.

Google: Google Aps'lere verilen izinleri buradan denetleyebilirsiniz. Google sadece hangi app'lere izin verdiğinizi değil, aynı zamanda bu app'lerin sizin hesabınıza bağlanma zamanını da göstermekte. 
Eğer Uygulama Şifreleri oluşturduysanız buradan oluşturmuş olduğunuz şifrelere ulaşabilirsiniz.

Twitter: Twitter'e de başka app'lere erişim izini verebiliyorsunuz. Eğer verdiğiniz izinleri denetlemek isterseniz buradan devam edin.

Dropbox: Dropbox kullanıyor ve mobil cihazınızda veya tabletiniz'deki applikayonlara erişim verdiyseniz buradan erişimleri denetleyebilirsiniz.

Box: Box için de aynısı geçerli, erişimi olan applikasyonları buradan denetleyebilirsiniz.

Facebook: Facebook zamanla biriken ve kullanıcıların farkında olmadan hesap erişimi verilen en yaygın platformdur. Yılda bir kez de olsa erişimleri denetlemek isterseniz, buradan devam edin.

Google+: Google Plus için de zaman içinde birçok erişim yetkisi vermiş olabilirsiniz. Onu da buradan inceleyin.

Microsoft: Microsoft hesabınıza ve microsoft hizmetlerinize erişimi olan uygulamaların erişimini buradan denetleyebilirsiniz.

Instagram: Instagram çok yaygın kullanılan bir uygulama ve birçok farklı hizmeti bağlamak için erişim yetkisi verilebiliyor. Erişim izinlerini denetlemek için buradan devam edin.

Foursquare: Lokasyon uygulaması da birçok applikasyona yetki verilerek kullanılabiliyor. Yetkileri denetlemek için buradan devam...

LinkedIn: Uygulama erişimlerini denetlemek için buradan alalım sizi.

Yahoo: Yahoo hesabınıza uygulama erişimi verdiyseniz buradan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Eğer hesaplarınızı tamamı ile iptal etmek ve kullanıma kapatmak istiyorsanız, ve tüm hesaplarınıza tek tek login olup  bu işlem için uğraşmak istemiyorsanız. Bunun için de bir çözüm üretmişler. "justdelete.me" web sayfasını ziyaret edebilir ve birçok popüler online hizmetten kolaylıkla ayrılabilirsiniz.

Bahar temizliğiniz kolay gelsin.. Bol güneşli günlere..
      edit

0 yorum:

Yorum Gönder